Global-News.com.ua

Податкові штрафи підвищать вдвічі, як це вплине на український бізнес

Май 30
16:19 2020

З чотиримісячною затримкою Президент України Володимир Зеленський все ж таки підписав Закон України №466-ІХ на базі скандального законопроекту №1210. Закон вже вступив в силу.

Документ ще задовго до голосування викликав багато критики зі сторони бізнесу. Роботодавці неодноразово зверталися до депутатів із закликом не допустити прийняття цього Закону, а до Президента – з проханням скористатися правом вето до нього.

На їхню думку, Закон створює багато передумов для корупції, нерівність в оподаткуванні та погіршує умови ведення бізнесу – починаючи ускладненням та збільшенням документообігу, і закінчуючи вилученням з Податкового кодексу нечисленних норм, що стимулюють переробку сировини на території країни.

Як заявили у Федерації роботодавців, закон суттєво розширює права та повноваження податкових органів, вводить необґрунтовані пільги та преференцій для окремих категорій платників податків, ускладнює процедуру податкового адміністрування, узаконює додатковий тиск на легальний бізнес та значно погіршує інвестиційний клімат в Україні.

"Більшість змін є економічно необґрунтованими, потенційно корупціогенними та такими, що створюють ризики для економічного розвитку України у цілому", – заявляє глава Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

Зокрема найбільше занепокоєння у бізнесу викликають такі новації:

  • Впровадження концепції "винної відповідальності" платників податків, за якою наявність чи відсутність вини при порушенні податкового законодавства буде визначатися податковим органом та у залежності від цього буде застосовуватись той чи інший розмір штраф;
  • Застосування оподаткування т.з. "конструктивних дивідендів", а також механізму коригування фінансового результату на основі концепції визначення наявності чи відсутності "ділової мети" для всіх без виключення зовнішньоекономічних операцій;
  • Нерівність у оподаткуванні платників податків, зокрема, щодо незастосування контролю над трансфертним ціноутворенням щодо платників єдиного податку IV групи, виключень щодо застосування правил "тонкої капіталізації", звільнення від оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді процентів, або доходу (дисконту) або прибутку від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження державних цінних паперів (зокрема – ОВДП) тощо;
  • Вилучення з Податкового кодексу нечисленних інструментів підтримки переробки сировини (зокрема, щодо звільнення від оподаткування ПДВ сої та ріпаку);
  • Підвищення розмірів штрафних санкцій у два рази та введення нових штрафів (у тому числі за неподання (несвоєчасне подання) річної фінансової звітності), що є додатковим тиском на платників податків.

Share

Статьи по теме

Последние новости

с играми от Ubisoft возникли проблемы

Читать всю статью

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY