Global-News.com.ua

Вчені змоделювали і показали, як насправді виглядає чорна діра

Март 27
00:18 2020

Ідея прийшла до науковців після того, як телескоп Event Horizon випустив зображення чорної діри в квітні 2019 року.

Вчені з Гарварда створили більш чітко змодельовані зображення чорної діри.

Цим зайнялася команда фахівців, очолювана вченими з Гарвардської ініціативи "Чорна діра". Вони опублікували статтю, в якій розповідається про метод моделювання більш чітких зображень, передає УНІАН.

Відзначається, що ідея прийшла до науковців після того, як телескоп Event Horizon випустив зображення чорної діри в квітні 2019 року. Зокрема, фахівці захотіли удосконалити зображення і його теоретичне пояснення.

Новий вигляд чорної діри, який змоделювали науковці / The Garvard Crimson

Вони використовували метод рендерінгу зображень, названий трасуванням променів, він зазвичай зустрічається в комп'ютерній графіці.

"Техніка може "створити зображення, яке віддалений спостерігач міг би побачити, якби чорна діра була освітлена. Просто вийшло красиво", – сказав астрофізик Майкл Джонсон.

За словами вчених, чорні діри накопичують підстроки фотонів або частинок світла через гравітаційне тяжіння. Ці кільця вигнутого світла утворюють сферичну "фотонну оболонку" навколо чорної діри, яку потім можна візуалізувати за допомогою комп'ютерного моделювання.

Фахівці уточнили, що нова технологія допоможе вченим краще зрозуміти основні властивості чорних дір, такі як їх маса і обертання, які вислизають від астрофізиків.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Восемь главных новостей Украины и мира на 19:00 27 февраля

Читать всю статью